Strona startowa - Aktualności

Jesteś tu: » Strona startowa - Aktualności

 

.

Włącz głośnik!

 


Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 2, 
wychowawcy i nauczyciele

zapraszaja rodziców, opiekunów prawnych 
na zebranie, 

w dniu 25 października 2018 r. 

klasy I-III godz. 16:30, 
klasy IV-VII godz. 17:30


Jak co roku uczniowie naszej szkoły włączają się w obchody Tygodnia Misyjnego. Zapraszam do zapoznania się z harmonogramem działań w tym tygodniu. A będzie się działo….

Tydzień misyjny w naszej szkole
czytaj więcej

W miniony piątek, 19.10.2018 klasy VI a oraz IV c pod opieką Pań: Marleny Mazur, Joanny Bialuk i Sabiny Kowalskiej – Funk oraz pod przewodnictwem Pana Andrzeja Sękiewicza – udały się na jesienną wycieczkę.

            

            

 

Jesienna wycieczka do Jaskini Niedźwiedziej
czytaj więcej

Klasy trzecie uczestniczyły w zajęciach z edukacji leśnej w Banku Genów w Kostrzycy. Dzieci poznały funkcjonowanie ekosystemu leśnego i dowiedziały się jak chronić naturalne środowisko. Uzyskaliśmy odpowiedź w jaki sposób przyjmuje się i przygotowuje nasionko do długotrwałego przechowywania na przykładzie nasionka jodły. Zabawy edukacyjne i leśny quiz były okazją do sprawdzenia wiedzy przyrodniczo-ekologicznej uczniów. Jesienny spacer po Arboretum sprawił wszystkim ogromną przyjemność. 

W przyjaźni z przyrodą
czytaj więcej

11 października odbyło się Święto Ziemniaka dla klas I-III

Uczniowie poszerzyli wiedzę na temat ziemniaków, ich cech i przeznaczenia poprzez oglądanie, wysłuchiwanie informacji oraz praktyczne działanie.  Wykazali  się pomysłowością oraz twórczym działaniem. Uczniowie klas I wykonali „Ziemniaczane cudaki - kartoflaki”, uczniowie klas II - stemplowali szlaczki z ziemniaczanych stempli i farb plakatowych, natomiast uczniowie klas III - potrawy z ziemniaków – pyszne  sałatki jarzynowe, a także frytki w wykonaniu uczniów kl IId.


J.W.

,,Święto Ziemniaka”
czytaj więcej

Tegoroczną uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowali gimnazjaliści z klasy 3 B oraz kilkoro uczniów z klasy 3 A pod kierunkiem Pani Dagmary Jasińskiej. Przedstawili spektakl "Protokół z oceny, jakości pracy nauczyciela" i skecz "Wywiadówka" kabaretu Neo-Nówka. Występy młodzieży gimnazjalnej uświetnił zespół Chopped Livers, który porwał publiczność wspaniale wykonanymi znanymi utworami m.in. Pink Floyd. Młodsi uczniowie naszej szkoły także wzięli udział w uroczystości. Akademię rozpoczął występ chóru „Złote nutki” pod batutą Pani Anny Skóry i zespół instrumentalny Pana Olgierda Hryniewickiego. O drobne upominki dla nauczycieli licznie zgromadzonych w auli zadbali: Samorząd Uczniowski SP i Sejmik Gimnazjum oraz uczniowie świetlicy.

Koło Chrobrówki

Dzień Edukacji Narodowej na wesoło
czytaj więcej

W miniony piątek 12.10.2018r klasa IV c wraz z wychowawcą, Panią Joanną Bialuk spotkała się w Pizza Hut. Oprócz konsumpcji  pizzy zwiedzano restaurację od kuchni, gdzie uczniowie podglądali jak przygotowuje się pizzę oraz inne dania na zamówienie gości. Dzieci miały okazję wejścia do ogromnej lodówki, w której przechowuje się produkty potrzebne do wykonania potraw. 

Smacznie, ciekawie i sympatycznie
czytaj więcej

Z tego zaproszenia 12 X skorzystały klasy pierwsza B i E. DZPK organizuje ciekawe warsztaty i zajęcia dla dzieci na terenie swojego ośrodka edukacyjnego oraz w terenie na tzw. ścieżkach przyrodniczo – ekologicznych w Wąwozie Myśliborskim. Do Myśliborza trzeba  dojechać ok. 40 km.  Była to więc pierwsza szkolna podróż pierwszaków. Rozpoczęła się dużym opóźnieniem przez autokar, który trzeba było zamienić na inny. Nasze wytrzymałe dzieci zniosły fakt oczekiwania godnie jak na prawdziwego turystę przystało. Potem było już tylko lepiej. Skorzystaliśmy z ciekawych propozycji edukacyjnych w Myśliborzu. 

DZPK zaprasza do Myśliborza.
czytaj więcej

Złotą Polską Jesień w dniu dzisiejszym doskonale mogli zrozumieć i zaobserwować uczniowie z kl. IE na swojej pierwszej , klasowej, spacerowej wycieczce. Park na Wzgórzu Kościuszki to doskonałe miejsce na odpoczynek, relaks i zdrową rekreację. Uczniowie w pełni z tego skorzystali. Omawiali jesienną kolorystykę, pięknie mieniącą się w słońcu; wygląd drzew, krzewów. Podziwiali parkowy stawik z kaczkami. Bawili się, ćwiczyli, pokonywali mini ścieżkę akrobatyczną, chodzili slalomem miedzy drzewami, śpiewali piosenki. Zbierali  piękne liście na prace plastyczne. 

Jesienny spacer  I E
czytaj więcej
W piątek 5.10.2018 klasa IIc razem z wychowawczynią wybrała się do IQlandii w Libercu. Tam cały dzień uczniowie świetnie bawili się w Centrum Techniki i Nauki. Atrakcji było co niemiara: labirynt z luster, który zakamarkami prowadził do wnętrza Ziemi, gdzie czekały dinozaury i jaskinie, multimedialna fontanna, rozmowa z robotem, miejsce z łamigłówkami, gdzie dzieci bawiły się w detektywów, ogromna sala gdzie można było sprawdzić czujność zmysłów, poznać anatomię człowieka, a w sali cztery żywioły poczuć na własnej skórze z jaką prędkością wieje huragan oraz jak drży Ziemia podczas trzęsienia. 
Wyprawa do IQlandii
czytaj więcej