ROBOTYKA

Jesteś tu: » Strona startowa - Aktualności » ROBOTYKA

Od 3.10.2016 r. prowadzimy cykliczne zajęcia z Robotyki, przy wykorzystaniu klocków Lego WeDo 2.0 oraz Lego Mindstorms EV3

Na zajęciach uczniowie uczą się budować i programować proste konstrukcje. Po zbudowaniu konstrukcji z klocków uczniowie programują swoje konstrukcje za pomocą języka obrazkowego.

W roku szkolnym 2018/2019 zajęcia  z Lego WeDu odbywają się w każdej klasie 1x w tygodniu przez kolejnych 9 tygodni  dla wszystkich uczniów klas I-VI. Zajęcia dla uczniów klas VII będą odbywały się z wykorzystaniem zestawów  Mindstorms EV3 w ramach zajęć dydaktycznych z programowania. Zainteresowani uczniowie klas VIII i IIIG mogą rozwijać swoje zainteresowania robotyką na kółku „Robotyka” w każdy poniedziałek na 9 godzinie lekcyjnej.