! Dwójka biega maraton !

Jesteś tu: » Strona startowa - Aktualności » ! Dwójka biega maraton !

„Biegaj z siostrą, biegaj z bratem.

Biegaj zimą, biegaj latem.

Biegaj z nami w szkolnym gronie.

Biegaj z Dwójką w maratonie”.

18 czerwca 2018 r. na stadionie przy ul. Złotniczej o godz. 9.00

odbędzie się szkolna impreza sportowa
„Dwójka biega maraton”.

Zapraszamy rodziców i przyjaciół szkoły do wspólnej zabawy.

Dnia 18 czerwca 2018 r. uczniowie klas IV-VII wezmą udział w piątej już edycji szkolnej imprezy sportowej „Dwójka biega maraton”. Impreza odbędzie się na stadionie przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze.

Celem imprezy „Dwójka biega maraton” jest wdrożenie dzieci do rekreacyjnego biegania wspólnie z kolegami, rodzeństwem oraz  z rodzicami. Chcemy by dzieci uczyły się kulturalnego udziału w imprezach masowych, jaka niewątpliwie jest bieg maratoński, akceptacji osób mniej sprawnych, kibicowania i mobilizowania do wysiłku siebie oraz innych.

Być może w przyszłości uczniowie naszej szkoły będą biegali w maratonie indywidualnie. jednak w poniedziałek  dystans 42 km i 195 m przebiegnięty będzie przez wszystkich uczniów klas IV-VII.

W tym roku planujemy zmienić nieco organizację imprezy, aby przebiec jak największy dystans. Wraz z uczniami pobiegną rodzice i nauczyciele oraz absolweci naszej szkoły. Są już pierwsi odważni, czekamy na dalsze zgłoszenia rodziców chętnych do wzięcia udziału w imprezie. Być może jedno wspólne okrążenie ze swoją pociechą da początek regularnemu uprawianiu biegania, co z pewnością będzie przyjemną formą rodzinnego spędzania czasu wolnego na łonie przyrody.

Rodzice chcący wziąć udział w maratonie proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na szkolnej stronie w zakładce „Dwójka biega maraton” i wraz z wpisowym 25 zł dostarczenie go do sekretariatu szkoły do 5 czerwca. Każdy rodzic otrzyma koszulkę z logo imprezy.

Serdecznie zapraszamy rodziców i przyjaciół szkoły na stadion 18 czerwca 2018 r.
Początek imprezy o godz. 9.00.

Formularz zgłoszeniowy - do pobrania