Chór „Złote Nutki”

Jesteś tu: » Strona startowa - Aktualności » Chór „Złote Nutki”

Chór „Złote Nutki”
Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Bolesława Chrobrego

w Jeleniej Górze

Chór „Złote Nutki” Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Bolesława Chrobrego w Jeleniej Górze pod dyrekcją mgr Moniki Frąckiewicz- Motyki działa od września 2005 roku i do roku szkolnego 2016/2017 tworzyli go uczniowie z klas IV, V i VI, w wieku od 10 do 12 lat. Od obecnego roku 2017/2018 w skład chóru weszli uczniowie klasy siódmej.

W roku szkolnym 2012/2013 i 2013/2014 p. Monikę Frąckiewicz – Motykę, z powodu zwolnienia lekarskiego zastępowała p. Anna Skóra. Od września 2014 roku chór ponownie jest prowadzony przez p. Monikę.

Zespół prezentuje swoje umiejętności wokalne na występach, apelach, akademiach i koncertach środowiskowych na terenie miasta Jeleniej Góry oraz uświetnia szkolne imprezy cykliczne tj. „Koncert Wigilijny”, „Wiosna w Dwójce”, Festyn Rodzinny”, Dni Otwarte Szkoły. Występuje również dla wielu zaproszonych gości.

Od grudnia 2008 roku chór współpracuje również z chórem „Cieplickie Trele” z PSM I st. im. Janiny Garści w Jeleniej Górze, dając wspólne koncerty.

Chór współpracuje z Euroregionem Nysa przy realizacji różnych projektów międzynarodowych, koncertując z chórami z Czech oraz z profesjonalną orkiestrą. Uczestniczy również w projektach organizowanych przez Filharmonię Dolnośląską, występując podczas koncertów, Poranków Muzycznych.

W latach 2006 - 2007 chór uczestniczył w projekcie w ramach Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych MKiDN „Śpiewająca Polska”. (Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Centrum Kultury – NCK). Występował wówczas na koncertach i przeglądach m. in. w Legnicy, we Wrocławiu, brał udział w różnych warsztatach chóralnych. Podobnie w roku 2015 chór uczestniczył w Ogólnopolskim Programie Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska”, który był elementem Projektu Akademia Chóralna, którego celem było stworzenie wzorcowej platformy rozwoju chóralistyki w całym kraju. Pomysłodawcą i realizatorem Akademii Chóralnej jest Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu przy współfinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Uczniowie śpiewający w chórze biorą udział w wielu konkursach wokalnych, solowych i zespołowych zdobywając znaczące miejsca i nagrody.

W zależności od różnego typu zapotrzebowania chór pracuje nad bogatym wachlarzem repertuarowym, wykonując utwory muzyki klasycznej, ludowej, religijnej, świeckiej, np. pieśni patriotyczne dotyczące różnych uroczystości, pieśni ludowe, polskie i zagraniczne kolędy i pastorałki, piosenki dziecięce i młodzieżowe, utwory muzyki popularnej i rozrywkowej, itp.