Zespół Tańca Ludowego

Jesteś tu: » Strona startowa - Aktualności » Zespół Tańca Ludowego

Zespół Reprezentacyjny Tańca Ludowego, działający przy Szkole Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze, jest kontynuatorem bogatych tradycji artystycznych kolejnych pokoleń "Dwójkowej" młodzieży i dorobku choreograficznego nauczycieli takich jak: Henryk Maj i Marek Wiaderek oraz Cezary Hobgarski. Od września 2013 roku zespołem opiekuje się p. Grzegorz Gigiel.

Uczestnikami Zespołu są osoby, którym taniec ludowy nie jest obcy, tym samym kultura ludowa i nasze korzenie. Obok rozbudowanych układów choreograficznych, wielominutowych opowieści tańcem, młodzież poznaje wszystkie tańce narodowe, w tym poloneza i krakowiaka. Doskonali technikę taneczną, zdobywa praktycznie umiejętności ruchowe, które są preferowane na kolejnych etapach kształceniach, warsztatach czy przesłuchaniach do szkół artystycznych.

Dwukrotnie Zespół Reprezentacyjny był finalistą Wrocławskiego Przeglądu Dziecięcych Zespołów Tanecznych "Galop" w kategorii taniec ludowy. Znany jest również jeleniogórskiej publiczności z licznych występów. Corocznie oklaskiwany jest na Targach Turystycznych odbywających się na płycie Placu Ratuszowego.

Zespół Posiada w repertuarze następujące układy choreograficzne:

• Polonez, Krakowiak, Kujawiak;
  • taniec Belgijski, taniec Lelija;
  • wiązankę tańców greckich;
  • Trojak, Polak;
  • Bollywood.

Adepci Zespołu Reprezentacyjnego /klasy Ib, IIb, IIIb/:

• etiuda baletowa;
  • Polka, Owczareczek, Grozik;
  • Krakowiak, Polonez;
  • taniec Swing w uliczce.

Osiągnięcia i dokonania Reprezentacji Tańca Ludowego:

• finalista Wrocławskiego Przeglądu Dziecięcych Zespołów Tanecznych "GALOP"
  • jedyny zespół młodzieżowy i szkolny zaproszony na MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FOLKLORU CZESKO-POLSKIE SPOTKANIA Jelenia Góra - Sobieszów.

Występy cykliczne i inne:

• Targi Turystyczne TOURTEC;
  • Majowy Dzień ze Zwierzakami;
  • Koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze;
  • Poranki Muzyczne w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze;
  • Koncert Kolęd;