Jesteś tu: » Strona startowa - Aktualności » Świetlica

W Szkole Podstawowej Nr 2 im. Bolesława Chrobrego w Jeleniej Górze, prężnie działa świetlica szkolna, w której organizowany jest czas pozalekcyjny uczniów.
Świetlica jest czynna codziennie w dni nauki szkolnej, od godziny 7.00 do 17:00.

Dzieci spędzają tu czas odpoczywając, relaksując się, rozwijając swoje zainteresowania
i odrabiając prace domowe.

Zawsze mogą liczyć na życzliwe grono nauczycieli wychowawców świetlicy:

p. Bogusławę Blachę, p. Marię Pawlak, p. Adę Walawską,
p. Sylwię Słomińską-Obarę, p. Katarzynę Sobczak,
p. Jacka Kubickiego, p. Pawła Kondarenko i p. Roberta Marciniszyna i p. Joannę Wasylkiewicz.

Wychowankowie świetlicy korzystają, pod opieką wychowawców, z małej salki gimnastycznej, boiska szkolnego, sali audiowizualnej przynależącej do pomieszczeń świetlicowych, a także z sąsiadującej sali lekcyjnej, gdzie odrabiają zadania domowe.

W sposób zorganizowany i zawsze pod opieką, wychowankowie spożywający obiady
w szkole korzystają ze stołówki szkolnej.

Bardzo popularne są w naszej świetlicy wszelkie gry stolikowe, jednak naczelne miejsce zajmuje królewska gra, czyli szachy. Dzieci bardzo chętnie uczą się zasad i doskonalą swoje umiejętności, aby móc potem rywalizować w corocznym Turnieju Gier Świetlicowych. Organizujemy także liczne konkursy wewnątrzszkolne, jak konkurs recytatorski, czy tematyczne konkursy plastyczne oraz międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania
„W krainie Baśni Andersena”. Wychowankowie świetlicy często biorą również udział w turniejach i konkursach międzyszkolnych, najczęściej notując bardzo dobre wyniki.

Współpracujemy także z Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze, biorąc udział w warsztatach.

Wychowawcy świetlicy prowadzą zajęcia: plastyczne, techniczne, sportowe, kulinarne, teatralne, krawieckie, matematyczne i wiele innych. Ponadto, wychowankowie świetlicy korzystają z zajęć muzycznych prowadzonych przez:
p. Anna Rokitowska,

Techniczne

Mega Misja

Jestesmy na fecebooku

Zawsze dbamy o to, aby wychowankowie świetlicy czuli się u nas dobrze i bezpiecznie, a czas organizujemy dzieciom w sposób odpowiedzialny, wszechstronny, pozostawiając im pole do mądrych działań na wielu polach. Nasze relacje z uczniami budujemy zawsze na wzajemnym zaufaniu i szczerości.