Biblioteka

Jesteś tu: » Strona startowa - Aktualności » Biblioteka

tekst: GG

 

Witamy w bibliotece szkolnej

przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Jeleniej Górze

 

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów codziennie w godzinach 8 - 15:15.

 

 >Jestesmy na fecebooku - zapraszamy<

Dziś polecamy dwie nowe książki Mikołaja Golachowskiego, doktora nauk przyrodniczych, podróżnika i polarnika: "Gęby, dzioby i nochale" i "Pupy, ogonki i kuperki", w których znajdziecie fascynujące historie o zwierzakach.

Nowości w biblitece
czytaj więcej
  • Najlepsi czytelnicy

 


Lista najlepszych czytelników naszej szkoły.


  tytaj - tutaj


 

 

W marcu, w bibliotece wyruszamy w podróż do Australii. Teatr kamishibai przedstawia nową bajkę: "Bajka o gąsienicy, która zamieniła się w motyla i o tym, dlaczego ptaki wiją gniazda". Na dwugodzinne zajęcia ze skrzyneczką kamishibai połączone z malowaniem bumerangów zapraszamy dzieci z pierwszej i drugiej klasy. Podczas warsztatów dzieci mają okazję poznać też florę, faunę i rdzennych mieszkańców tego pięknego kraju. Na pierwszy ogień poszła klasa 1 a, która dzielnie pracowała przy ozdabianiu swoich  bumerangów.

Australia w bibliotece
czytaj więcej
  • Nowe książki

Jeszcze przed wakacjami nasza szkoła dostała zawrotną sumę pieniędzy z Narodowego Funduszu Rozwoju Czytelnictwa na doposażenie biblioteki w nowości książkowe. Zakupiono do tej pory ponad 600 książek i właśnie pracujemy nad nową listą zakupów książkowych dla Was. Kto bywa w bibliotece, ten zauważył, ile nowych ciekawych książek przybyło, zarówno dla dzieci młodszych, jak i starszych. Zapraszamy do sięgnięcia po najnowsze książki, które zostały zakupione w oparciu o Wasze propozycje (ankiety uczniowskie na temat ulubionych książek). Na stronie biblioteki będą prezentowane wystawki promujące nowości czytelnicze.

 

| Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 | Strona 4 |