Biblioteka

Jesteś tu: » Strona startowa - Aktualności » Biblioteka

tekst: GG

 

Witamy w bibliotece szkolnej

przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Jeleniej Górze

 

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów codziennie w godzinach 8 - 15:15.

 >Jestesmy na fecebooku - zapraszamy<

  • Nowe książki

Jeszcze przed wakacjami nasza szkoła dostała zawrotną sumę pieniędzy z Narodowego Funduszu Rozwoju Czytelnictwa na doposażenie biblioteki w nowości książkowe. Zakupiono do tej pory ponad 600 książek i właśnie pracujemy nad nową listą zakupów książkowych dla Was. Kto bywa w bibliotece, ten zauważył, ile nowych ciekawych książek przybyło, zarówno dla dzieci młodszych, jak i starszych. Zapraszamy do sięgnięcia po najnowsze książki, które zostały zakupione w oparciu o Wasze propozycje (ankiety uczniowskie na temat ulubionych książek). Na stronie biblioteki będą prezentowane wystawki promujące nowości czytelnicze.

 

Biblioteka szkolna miło Was ugości oferując wiele książkowych nowości! Zgodnie z ankietami przeprowadzonymi w klasach III - VI, na łamach, których dzieliliście się swoimi oczekiwaniami czytelniczymi, w bibliotece szkolnej czekają już na Was nowe książki o różnorodnej tematyce. Każdy miłośnik literatury znajdzie coś dla siebie. 

Nowości w bibliotece
czytaj więcej

Zapraszam nauczycieli klas początkowych (1-3) do wzięcia udziału w programie edukacji czytelniczej „Mały Mól Książkowy”, którego celem jest promowanie i rozwijanie czytania wśród dzieci, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, kreatywnego myślenia, obycia z książką i biblioteką.

Tegoroczna edycja programu będzie mieć jedną główną bohaterkę literacką – znaną wszystkim dzieciom Basię, która przez dziewięć miesiący roku szkolnego poprowadzi nasze dzieci poprzez świat swoich przygód, które staną się jednocześnie punktem rozważań do następujących tematów:

czytaj więcej
  • Najlepsi czytelnicy

 


Lista najlepszych czytelników naszej szkoły.


2017/2018 Luty - tutaj


 

 

Czy kiedykolwiek przyszło ci do głowy, że ostatni epizod historii cywilizacji człowieka rozegra się w przejmującej atmosferze moskiewskiego metra? Czy człowiek, który w marzeniach sięgał gwiazd, godzien jest skończyć jak szczur, sto metrów pod ziemią? Mało prawdopodobne? Po przeczytaniu Metra 2033 – rosyjskiego, kultowego już bestsellera, który zawładnął wyobraźnią ponad dwuipółmilionowej rzeszy czytelników – na pewno zmienisz zdanie.


Szóstoklasiści! Wpadnijcie do biblioteki po książki:

METRO - szósta klasa
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 |