,,Wycieczka do lasu”

Jesteś tu: » Strona startowa - Aktualności » ,,Wycieczka do lasu”

,,Wycieczka do lasu”

,,Szumi las…ma czas.” Jan Sztaudynger

Dnia 9.06.2017r. klasa III ,,a” i klasa III ,,d”  wybrały się do Ośrodka Edukacji Ekologicznej "Jeleniówka" Koła Łowieckiego „Jeleń"  Jelenia Góra położonego w miejscowości Chromiec na zboczach Grzbietu Kamienieckiego. W porozumieniu z Nadleśnictwem odbyły się zajęcia  z edukacji leśnej dla obu klas. Ośrodek wyposażony jest w liczne eksponaty o tematyce przyrodniczej i dzieci mogły zobaczyć ssaki i ptaki żyjące w Karkonoszach.

Po ciekawej prelekcji uczniowie przeszli się ścieżką edukacyjną, aby zobaczyć atrakcyjne obiekty dla miłośników przyrody. Najbardziej podobały się dzieciom; paśniki, lizawki z solą, młody las iglasty i most z linami nad rzeką. Na przystankach edukacyjnych dzieci  zapoznały się z tematyką leśną, a w szczególności prowadzeniem gospodarki  łowieckiej w lasach górskich. Po lekcji przyrody w lesie dzieci mogły pobawić się w pobliżu  stawu; przeciągały linę, wchodziły na ambonę myśliwską i obserwowały okolicę. Dziewczynki przebrały się w leśne rusałki i tańczyły na polanie w liściastych sukienkach. A chłopcy biegali wokół stawu. Później był czas na relaks, piknik leśny i ognisko. Wycieczka była bardzo udana, a las to miejsce  przyjemne dające spokój i ukojenie.

M.J.