Dwójka świętuje Dzień Nauczyciela

Jesteś tu: » Strona startowa - Aktualności » Dwójka świętuje Dzień Nauczyciela

Dwójka świętuje Dzień Nauczyciela

Dnia 16 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na widowni zasiedli nauczyciele oraz po dwoje uczniów, reprezentantów każdej klasy.

Najpierw zebranych piosenką powitał chór, pod batutą Pani Moniki Frąckiewicz – Motyki. Potem nadeszła kolej na przemówienie Pani Dyrektor Beaty Kozyry. W swojej mowie podkreśliła wagę pracy i roli nauczycieli w zapewnieniu dzieciom dobrej przyszłości. Niektórzy pracownicy szkoły zostali wyróżnieni Nagrodą Dyrektora Szkoły lub za długoletnią służbę - swój pedagogiczny jubileusz. Kolejnym punktem programu był występ koła teatralnego „Maska” pod kierunkiem Pani Joanny Bialuk, które przedstawiło „Krótką historię Jasia i jego mundurka”. Później przyszła kolej na występ klasy 6 a wraz z chórem „Złote nutki”. Uczniowie przybliżyli na wesoło uroki codziennego, szkolnego życia. Zebrani goście mieli okazję obejrzeć również popisy taneczne klasy V b, pod opieką Pana Grzegorza Gigiela oraz taniec grupy cheerlederek z klas gimnazjalnych. Następnie członkowie koła „Maska” oraz przedstawiciele klas wręczyli nauczycielom laurki oraz prace wykonane przez uczniów naszej szkoły, przygotowywane pod czujnym okiem nauczycieli świetlicy. Kolejnych wrażeń dostarczyło przepiękne wykonanie utworu „Delikatnie jak wiatr” przez chór szkolny i uczennicę gimnazjum. Chórzystów akompaniamentem wspierał szkolny zespół instrumentalny pod kierunkiem Pana Olgierda Hryniewickiego. Opiekę fotograficzną na akademii sprawowały Panie: Joanna Bialuk i Katarzyna Ocik, zaś o dekorację zadbała Pani Ewa Nyc. Pod koniec uroczystości Pani Dyrektor podziękowała wszystkim występującym uczniom oraz nauczycielom, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wydarzenia, Samorządowi Szkoły, pod opieką Pani Marleny Mazur. Na akademii na pewno nie zabrakło emocji, wzruszeń i uśmiechów.
Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie nasi nauczyciele, którzy codziennie rano przyjeżdżają do szkoły żeby nas uczyć. To dzięki nim w dorosłym życiu będzie nam łatwiej. Więc w imieniu całej szkoły uczniowie czuwający nad szkolną gazetką życzą wszystkim nauczycielom wszystkiego najlepszego!

Koło Chrobrówki – Sara Kowalczyk, kl. VII b