Pierwszy dzień wiosny u Prezydenta

Jesteś tu: » Strona startowa - Aktualności » Pierwszy dzień wiosny u Prezydenta

Pierwszy dzień wiosny u Prezydenta

Przed południem  21 marca w pierwszym dniu wiosny klasa I,, b” wybrała się z wizytą do Urzędu Miasta Jeleniej Góry. Dzięki życzliwości rodziców Mikołaja dzieci miały możliwość zwiedzania Ratusza. Ratusz miejski  stanowił najważniejszą budowlę w mieście. Ratusz był siedzibą władzy, często sądu, skarbcem miejskim oraz miejscem przechowywania najważniejszych akt miejskich. Pan Bereźnicki oprowadził uczniów po siedzibie magistratu. W dostojnej sali posiedzeń Rady Miejskiej uczniowie spotkali się z Panem Prezydentem Marcinem Zawiłą.

Dzieci u Prezydenta czuły się bardzo swobodnie wysłuchały legend o powstaniu Jeleniej Góry i odpowiadały na pytania. Słodki poczęstunek był miłym przerywnikiem w tak dostojnym miejscu. Dzieci miały okazję zobaczyć; Urząd Stanu Cywilnego, którego reprezentacyjna Sala Ślubów wyposażona jest w interesujące, zabytkowe meble, salę konferencyjną, sekretariat, popiersie księcia Bolesława Krzywoustego – legendarnego założyciela miasta, ciekawe zakamarki i strych.

W samo południe,  uderzył dzwon zegara ratuszowego. Jest to zegar z czterema tarczami i był to kiedyś jedyny zegar publiczny. Dzieci usłyszały hejnał grany na dwie trąbki, skomponowany w roku 1958. Wielką atrakcją była odkryta studnia o głębokości ok. 12 m, którą nakryto grubą, przeźroczystą szybą,  podświetloną i po której można chodzić  na parterze budynku. W naszym mieście jest wiele ciekawych miejsc i dzieciom udało się zobaczyć jedno z nich. Postanowiły nie kończyć tej interesującej przygody i poszukać na mapie miasta kolejnej atrakcji historycznej. To był bardzo ciekawy pierwszy dzień wiosny.

M.J.