Otwarte drzwi Dwójki

Jesteś tu: » Strona startowa - Aktualności » Otwarte drzwi Dwójki

Otwarte drzwi Dwójki

W auli szkolnej, punktualnie o godzinie 10.00 zebranych gości powitał piosenką „Tyle słońca w całym mieście” szkolny chór „Złote nutki”, pod batutą Pani Darii Wyrostek – Pelc. Następnie do licznie przybyłych zwróciła się Pani Dyrektor Beata Kozyra, oficjalnie rozpoczynając „Dzień otwartych drzwi Dwójki”. Informacje dotyczące placówki i tegorocznego naboru, których zgromadzonym udzielała Pani Dyrektor przeplatane były występami uczniów szkoły, którzy prezentowali swoje talenty artystyczne.

Publiczność podziwiała taniec uczniów klas trzecich, przygotowanych przez Pana Grzegorza Gigiela, występ wspomnianego chóru szkolnego, zespołu instrumentalnego pod kierunkiem Pana Olgierda Hryniewickiego oraz chóru dzieci młodszych „Violinki”, pod opieką Pani Marleny Mazur.

            Po oficjalnej części przedszkolaki i ich rodzice udali się do poszczególnych sal. Nie tylko zwiedzali budynek szkoły, lecz chętnie korzystali z bogatej oferty zajęć przygotowanych przez grono nauczycielskie i uczniów Dwójki dla przyszłych Pierwszaczków. Goście obejrzeli przedstawienie w języku niemieckim, przygotowane przez uczniów klasy czwartej pod kierunkiem Pani Aleksandry Złotnickiej, w szkolnej świetlicy sami mogli przygotować zdrową przekąskę, by następnie oddać się matematycznym zagadkom pod hasłem „Matematyka na wesoło” – przygotowanym przez nauczycieli matematyki, czy językowym łamigłówkom „Antek i Ola wychodzą z przedszkola” – przygotowanym przez nauczycieli języka polskiego.

Dociekliwi mogli zaobserwować pod mikroskopem m.in. pantofelki, odnóża muchy lub wziąć udział w eksperymentach chemicznych i wykonać slimy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także zabawy z językiem niemieckim i angielskim oraz zajęcia plastyczne. Mali goście chętnie korzystali z pracowni robotyki, konstruując rozmaite pojazdy, aby następnie podłączyć je do komputera i wprawić w ruch. Ta zabawa dostarczyła wielu emocji i nieskrywanej radości zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

Jak zawsze społeczność jeleniogórskiej Dwójki przygotowała naprawdę wiele atrakcji, z których każdy, nawet najbardziej wymagający kandydat mógł znaleźć coś dla siebie.

Pod koniec otwartego dnia goście zgromadzili się w sali gimnastycznej, gdzie obejrzeli pokaz młodych szkolnych akrobatów, którzy rozwijają swój talent z akrobatyki na zajęciach „To jest przegięcie”, cieszących się bardzo dużym powodzeniem, zarówno wśród uczniów młodszych, jak i starszych. Następnie maluchy pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego wzięły udział w rozmaitych zabawach sportowych.

Odwiedzające szkołę przedszkolaki, jak i ich rodzice byli naprawdę zadowoleni, nie kryli uznania dla organizacji i bogactwa oferty szkoły. Imponowała im sympatyczna atmosfera, otwartość nauczycieli i możliwość zasięgnięcia cennych informacji nie tylko od grona pedagogicznego, ale także samych uczniów Dwójki. Przybyli goście spędzili sobotnie przedpołudnie ciekawie, w duchu dobrej zabawy, a wielu maluchom uśmiech nie schodził z  twarzy.

Tekst: Koło Chrobrówki - Maksymilianna Bieda, kl. VII b, zdjęcia Joanna Bialuk i Katarzyna Ocik