Konkurs LOP - sukcesy

Jesteś tu: » Strona startowa - Aktualności » Konkurs LOP - sukcesy

Konkurs LOP - sukcesy

W dniu 6 kwietnia 2018 r. czworo uczniów naszej Szkoły przystąpiło do  etapu powiatowego XV Regionalnego Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego Szkół Podstawowych „Ochrona przyrody w Polsce”.

Pod opieką nauczyciela biologii, pani  Danuty Lisowskiej, udali się do Szkoły Podstawowej w Janowicach Wielkich i wraz z reprezentantami kilkunastu innych szkół napisali test sprawdzający szczegółową wiedzę z zakresu ochrony przyrody w Polsce. Jak zawsze poziom konkursu był bardzo wysoki a spośród ponad 40-osobowej grupy uczniów do ostatniego etapu okręgowego mogło zakwalifikować się tylko 7 finalistów.

Miło nam poinformować, że w tej grupie znaleźli się wszyscy reprezentanci naszej Szkoły, choć był to konkurs indywidualny i  każdy z nich otrzymał wynik kwalifikujący do udziału w ostatnim etapie konkursu.

Ogromnie gratulujemy naszym reprezentantom:

1. Dobrosławie Ciechanowskiej z klasy 7 B
  2. Hannie Moreau z klasy 7 A
  3. Aleksandrze Skrobowskiej z klasy 7 B
  4. Hubertowi Łyczko z klasy 7 B

W dniach 9-10 maja 2018 r. uczniowie wraz z nauczycielem wezmą udział  w całodniowej wycieczce przyrodniczej  (jako  forma  nagrody) z przerwą na pisanie testu w wybranej  placówce  na trasie wycieczki. Do tego etapu konkursu przystąpią finaliści etapu powiatowego z 4 wyznaczonych punktów ( z każdego wyłoniono 7 lub 8 uczniów), czyli około 30 najlepszych przyrodników w naszym regionie. Test pisemny składać się będzie z pytań o zróżnicowanym sposobie sprawdzenia wiadomości (testy wyboru i otwarte, tabele, krzyżówki itp.), na które otrzymają 45 minut czasu. Najlepsi po etapie pisemnym odpowiadać będą ustnie na 11 trudnych pytań.

Życzymy powodzenia!!!!!