Czy Wojtek zostanie strażakiem?

Jesteś tu: » Strona startowa - Aktualności » Czy Wojtek zostanie strażakiem?

Czy Wojtek zostanie strażakiem?

Uczniowie kl I ,,b” zapoznali się  z lekturą ,, Jak Wojtek został strażakiem” Czesława Janczarskiego, która ma już ponad 60 lat. Wojtek marzył, żeby zostać strażakiem, a dzieci marzyły o tym żeby z bliska poznać pracę strażaków. W tym celu została zorganizowana wycieczka do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. Dzięki życzliwości panów Strażaków pierwszaki mogły oglądać samochody i sprzęt pożarniczy oraz sanie do ratowania ludzi na lodzie.

Wysłuchały również opowieści o drodze jaką musi pokonać przyszły strażak o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych. O zakazie palenia łąk i podpalania śmieci. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia kasków strażaków, wejście do wozu strażackiego oraz próba „gaszenia” fikcyjnego pożaru. Trudno odpowiedzieć na to pytanie czy nasz kolega Wojtek zostanie strażakiem, lecz jedno jest pewne Wojtek był zachwycony wycieczką jak i cała klasa.

M.J.