Wycieczka do Cieplic

Jesteś tu: » Strona startowa - Aktualności » Wycieczka do Cieplic

Wycieczka do Cieplic

Dnia 11 maja 2018r. klasa 1 ,,b” wybrała się na wycieczkę do Cieplic. Niebywałą przygodą okazał się przejazd dzieci regularną linią MZK. W Cieplicach czekały na pierwszaków niespodzianki przygotowane przez Panią Dagmarę Leśko- Pohoską w Poradni Psychologiczno Pedagogicznej. Oprócz zwiedzania budynku poradni dzieci wzięły udział w zajęciach specjalnie przygotowanych dla nich.

Terapia logopedyczna może zlikwidować lub znacznie złagodzić zaburzenia mowy. Terapia logopedyczna obejmuje: wczesną interwencję logopedyczną, terapię opóźnionego rozwoju mowy, usuwanie wad wymowy – nieprawidłową realizację głosek, mowę bezdźwięczną, terapię jąkania, zacinania, zbyt szybkiego tempa mowy, terapię zaburzeń mowy.  Pani Dagmara wraz z koleżanką przygotowała dla uczniów ciekawe ćwiczenia usprawniające aparat mowy. Było to usprawnianie podniebienia miękkiego  ćwiczenie pt.; ,,Biedronka i rurka”, ćwiczenia oddechowe i usprawniające wargi. Po zajęciach w poradni dzieci spacerowały po Placu Piastowskim , gdzie podziwiały zabytki Cieplic i w cukierni kupiły pyszne lody. W Muzeum Przyrodniczym zachwyciły dzieci wystawy plenerowe pt.;,, Mikroświat". Przed wejściem do Muzeum, jak przystało na Jelenią Górę, gości witał chrząszcz jelonek rogacz .Oczy cieszyła wystawa plenerowa uli figuralnych pt.; ,,Pasieka Karkonoska” na posesji Muzeum, gdzie zaprezentowano 40 uli. Wielkim zaskoczeniem był Wirydarz klasztorny czyli ogród umieszczony wewnątrz murów klasztornych. Dzieci zobaczyły  stałą prezentację malowideł naściennych, na parterze Muzeum. Obejrzały wystawy stałe pt.: "Rogi i poroża"  oraz  "Barwny świat ptaków". W Parku Zdrojowym spacerowały alejkami w cieniu starych drzew i odpoczywały obok wysadzanej klonami i lipami głównej alejki . W Parku Zdrojowym znajduje się zabytkowy Pawilon Edward, Zdrojowy Teatr Animacji z Galerią i muszla koncertowa – miejsce wielu koncertów . Ciekawostką jest historia, że Park Zdrojowy w Jeleniej Górze Cieplicach powstał na bazie warzywnika przy Pałacu Schaffgotschów w XVIII stuleciu. Wycieczka była bardzo udana i dzieci zapowiedziały, że chętnie jeszcze wrócą do Cieplic aby pogłębić wiedzę na temat historii Dolnego Śląska.

M.J.