Plastyczny realizm i abstrakcja

Jesteś tu: » Strona startowa - Aktualności » Plastyczny realizm i abstrakcja

Plastyczny realizm i abstrakcja

Klasa III D ostatni raz w tym roku szkolnym uczestniczyła w warsztatach artystycznych w BWA. Dostarczyły one uczniom ogrom emocji i  niespodziewanych wrażeń  związanych z tworzeniem malarskich prac abstrakcyjnych. Odbioru sztuki w naszym jeleniogórskim  BWA przez  trzy lata nauczyła już dzieci p..Natalia  , uczyła ich także roli artysty. Wszystkie te umiejętności  zwieńczone zostały na tym ostatnim spotkaniu. Uczniowie mięli okazję obejrzeć prace artystki p. Teresy Kwiatkowskiej ,w których  zachwycali się kolorystyką, tematyką. Później sami w plenerze – na Placu Ratuszowym  tworzyli  abstrakcyjne prace plastyczne  wykorzystując nietypowe materiały np. płyn do prania , słomki, farby itp.

W kolejnych latach swojego życia  odbiór sztuki uznamy już za potrzebny, interesujący , wręcz konieczny w rozwijaniu naszej wrażliwości, naszych emocji.

G. W.