Planetarium Bajkonur

Jesteś tu: » Strona startowa - Aktualności » Archiwum » Planetarium Bajkonur

Planetarium Bajkonur

19-23 listopada 2015 po raz kolejny odwiedził nas pan Tomasz Lewicki wspaniały podróżnik i naukowiec z przenośnym planetarium BAJKONUR

Uczniowie kl. I-VI kolejny raz mogli się poczuć magicznie w wielkiej dmuchanej kopule. Najmłodsi w seansie „Dzieci Pana Astronoma” mogli polecieć do nieba i odkryć tajemnice wszechświata, poznali gwiazdozbiory i legendy z nimi związane. Drugoklasiści dowiedzieli się dlaczego księżyc chudnie oglądając seans pt.: „Księżyc u krawca”. Natomiast starsze klasy w seansie „Olbrzymy i karzełki” dowiedziały się o skalistych planetoidach, meteoroidach i lodowych kometach które tworzą Układ Słoneczny, a także jakie okruchy innych światów spadają na naszą Ziemię jako meteoryty.

A.J.