Wizyta w Zdrojowym Teatrze Animacji w Cieplicach

Jesteś tu: » Strona startowa - Aktualności » Archiwum » Wizyta w Zdrojowym Teatrze Animacji w Cieplicach

Wizyta w Zdrojowym Teatrze Animacji w Cieplicach

,,Rydygier, mój przyjaciel wampir”

Czy w czasie deszczu dzieci się nudzą? Ależ nie!!!30 XI 2015r.  dwie klasy  I ,,d” i II ,,a” wybrały się do teatru i przeżyły tam niesamowitą przygodę. Uczniowie zobaczyli  ,,strasznie” śmieszną historię przyjaźni chłopca z wampirkiem, będącą jednocześnie przestrogą dla rodziców zapominających o znaczeniu bliskiego kontaktu z własnymi dziećmi.

,,Rydygier…” to niezwykle popularna historia o niecodziennej przyjaźni dzieci ludzkich i wampirzych. Rozpoczyna się w pokoju dziesięcioletniego Antosia, wielbiciela przerażających opowieści o wampirach, trollach i innych straszydłach. Pod nieobecność rodziców chłopca w oknie ląduje nieoczekiwany gość, najprawdziwszy wampir. Okazuje się, że ma na imię Rydygier, mieszka w starym grobowcu i jest młodym, ledwie stupięćdziesięcioletnim wampirkiem. Antosiowi w pierwszej chwili niełatwo jest pokonać niechęć - wampiry niemiłosiernie śmierdzą - i strach.  Powoli jednak ta znajomość zamienia się w prawdziwą przyjaźń. Wampirek jest pasjonującą opowieścią o tolerancji, odwadze i ofiarności. To spektakl dla tych, którzy lubią się śmiać i nie boją się bać ! Przedstawienie, na którym dobrze bawiły się  małoletnie wampirki – od 130 lat wzwyż. Po spektaklu dzieci uczestniczyły w  lekcji teatralnej  z aktorką. Miały okazję zobaczyć scenę, kulisy, dekoratornię i pracownię artystyczną, gdzie spotkała je wspaniała niespodzianka. Tu mogły  przymierzać kostiumy, maski, kapelusze i animować lalki. W korytarzu teatralnym stała piękna choinka, którą dzieci ozdobiły własnoręcznie wykonanymi prezencikami. Dzień można zaliczyć do bardzo udanych i napewno nikt się nie nudził, mimo że za oknem pada i pada.

MJ