Kolorowo i sportowo jeszcze w listopadzie z klasą 2d!

Jesteś tu: » Strona startowa - Aktualności » Archiwum » Kolorowo i sportowo jeszcze w listopadzie z klasą 2d!

Kolorowo i sportowo jeszcze w listopadzie z klasą 2d!

Udało się nam jeszcze wykorzystać sportowo i zdrowotnie zmienną , listopadową pogodę. Mimo braku słońca 24XI zrelaksowaliśmy się w Parku na Wzgórzu Kościuszki. Podziwialiśmy buro- szarą kolorystykę przyrody i różne jej odcienie , które wykorzystamy na zajęciach plastycznych. Był także ruch i zabawa: slalom miedzy drzewami, urządzenia i przyrządy gimnastyczno-zabawowe, specjalistyczne oraz te na placu zabaw, a także naturalne okazy zabawowe – labirynt z krzaków, konary drzew.

 

 

25 listopada szarość listopadowych dni zabarwiły nam kolejne zajęcia w BWA, które swoją kolorystyką, barwami, urozmaiconą formą wystawy zachwyciły wszystkich. Prace ożywiły nas i bardzo zaciekawiły, a historię ich powstawania na pewno zapamiętamy, gdyż była tak nietypowa i niecodzienna. Autor Shalom Tomas Neuman tworzył je w Jeleniej Górze zbierając materiały ze śmietników. Jego sztuka to malarstwo figuratywne łączące: malarstwo, rzeźbę, światło, dźwięk. Na zajęciach z mlekiem i barwnikami spożywczymi tworzyliśmy kolorowe przekąski z pieczywa. Nasz kolega Dorian i koleżanka Marcelina udzielali wywiadu redaktorowi lokalnego radia Wawa na temat naszej wizyty w BWA i tych zajęć.

 

Przypominamy, że ten dzień był równie miły ze względu na Światowy Dzień Misia, który my tez obchodziliśmy w szkole. Dlatego do BWA wybraliśmy się z misiami, jak widać na zdjęciu. Zachęcamy innych, wybierzcie się na wystawę i na spacer do parku!   

 

G.W.