„Słodko i naukowo”

Jesteś tu: » Strona startowa - Aktualności » Archiwum » „Słodko i naukowo”

„Słodko i naukowo”

W dniu 23 listopada 2016r. uczniowie klasy 5A wraz z wychowawcą Moniką Frąckiewicz-Motyką i nauczycielem przyrody Danutą Lisowską, uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Wrocławia. Głównym punktem programu był udział w konferencji „Czyste powietrze dobrem każdego człowieka”, która odbywała się w Auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego.

Uczniowie klasy 5A chętnie włączają się do różnorodnych działań przyrodniczych i ekologicznych, a uczestnicząc w konferencji mieli okazję poznać naukowe wyjaśnienie przyczyn i skutków zanieczyszczeń powietrza. Z zapartym tchem, w gronie uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, licealnych oraz studentów, a także w obecności wielu wybitnych naukowców, słuchali i oglądali prezentacje wyjaśniające tak ważne zagadnienia w życiu każdego człowieka. Mieli wyjątkową okazję wysłuchać wykładów na temat:

- „Jakość powietrza atmosferycznego a klimat” - prof. dr hab. Leszek Romański,

- „Smog, jako zagrożenie dla czystego powietrza. Efekty smogu i sposoby przeciwdziałania” dr inż. Przemysław Bukowski,

- „Innowacyjne metody ochrony czystości powietrza” dr hab. inż. Andrzej Białowiec.

Dzieci wyposażone w cenną wiedzę i ciekawe czasopisma ogólnopolskiego miesięcznika ekologicznego „Ekonatura” udały się na regenerujący posiłek oraz zakup pamiątek. Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty w Manufakturze Słodyczy „Cukier- Lukier”, gdzie obserwowały pokaz tworzenia słodkich pyszności w postaci ręcznie robionych lizaków i cukierków. Na koniec warsztatów każde dziecko mogło wykonać własnoręcznie swojego lizaka. Zadanie to przykuło uwagę nie tylko klasowych łasuchów. ….